Pages Menu
Categories Menu
Zachowanie w trakcie wypadku

Zachowanie w trakcie wypadku

lekiem, który warto polecić jest Panadol działający natychmiast po zażyciu Aquafresh Front & Back

Zazwyczaj sytuacja, w której człowiek potrzebuje pomocy jest efektem nagłego wypadku. Co prawda nikt nie chce, aby wiedza o odpowiednim zachowaniu w okolicznościach wypadku była mu potrzebna, może się to jednak przytrafić każdemu, dlatego dobrze jest zawczasu wyrobić w sobie odpowiednie nawyki i nabyć potrzebną wiedzę.

Natychmiast po zauważeniu nagłego wypadku (bez względu na jego naturę), w którym mogli ucierpieć ludzie należy podjąć dwie czynności: zabezpieczyć miejsce zdarzenia, tak aby ograniczyć liczbę zagrożonych ludzi oraz powiadomić służby ratownicze. Taka właśnie powinna być kolejność wskazanych czynności, w miarę możliwości jednak dobrze jest scedować obowiązek wezwania ratowników np. na innego świadka zdarzenia.

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia jest szczególnie istotnym zadaniem, ponieważ gwarantuje, że nie powiększy się liczba ofiar, a tym samym nie trzeba będzie udzielać pierwszej pomocy większej ilości osób. Z tego samego też powodu istotna jest szybka i trafna ocena sytuacji – jeśli stwierdzimy, że próba udzielenia pierwszej pomocy jest dla nas niebezpieczna, to nie należy jej podejmować, ponieważ z ratownika szybko można stać się kolejną ofiarą potrzebującą pomocy.

W momencie, gdy rozeznamy i zabezpieczymy miejsce zdarzenia oraz wezwiemy odpowiednie służby można przystąpić do udzielenia pomocy poszkodowanemu. Jeśli decydujemy się na udzielenie takiej pomocy pomimo zagrożenia np. wybuchem, w pierwszej kolejności należy poszkodowanego przemieścić poza zagrożoną strefę. W tym celu można użyć odpowiednich chwytów lub korzystając z pomocy innego ratownika zaimprowizować nosze z dostępnych materiałów.

Istotne jest, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w pozycję, w której znalazł się poszkodowany, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia rdzenia kręgowego w przypadku złamania kręgosłupa.

Dopiero wtedy, gdy poszkodowany znajdzie się w bezpiecznym miejscu można kontynuować udzielanie pierwszej pomocy poczynając od próby nawiązania kontaktu, rozpoznania jego stanu, a kończąc na ewentualnym zastosowaniu odpowiedniej techniki ratowania zdrowia i życia w zależności od potrzeb oraz naszej wiedzy i umiejętności.

produkt o nazwie Seretide Dysk jest dobrej jakości produktem

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *