Pages Menu
Categories Menu
Wzywanie pomocy na miejsce wypadku

Wzywanie pomocy na miejsce wypadku

Epivir 300

Wezwanie ratownictwa medycznego sprowadza się na ogół do zatelefonowania pod określony numer. Działający prawie na całym terenie Unii Europejskiej numer 112 jest łatwy w wykorzystaniu o tyle, że zadzwonić na niego można nawet z telefonu bez karty SIM, a nawet z włączoną blokadą klawiatury. Jest to oczywiście numer bezpłatny (podobnie jak wszystkie pozostałe numery alarmowe). Wybierając go trzeba jednak liczyć się z tym, że odbierze go centrum powiadamiania ratunkowego z innej służby, niż ta, która w danym momencie jest najbardziej potrzebna. Stąd lepszym rozwiązaniem w przypadkach zagrożenia życia może być dzwonienie bezpośrednio na numer pogotowia ratunkowego 999.

Warto zawczasu wiedzieć również jakich informacji będzie od nas oczekiwał dyspozytor decydujący o wysłaniu karetki pogotowia. Są to więc:

  • imię i nazwisko wzywającego oraz numer zwrotny do niego,

  • stan poszkodowanego lub ich liczba gdy jest ich więcej niż dwóch,

  • opis zdarzenia oraz ewentualnych zagrożeń,

  • lokalizacja miejsca oraz wskazówki dojazdu.

Niezależnie od wymienionej powyżej listy należy dyspozytorowi udzielić wszelkich innych informacji, jeśli padną z jego strony inne pytania. Co istotne, rozłączyć się należy dopiero w momencie uzyskania potwierdzenia od dyspozytora i zasadniczo to on powinien zakończyć połączenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *