Pages Menu
Categories Menu
Ratowanie życia tym, którzy tego potrzebują

Ratowanie życia tym, którzy tego potrzebują

Często zastanawiamy się czy niektóre przedmioty albo kursy mają sens. Wydaje nam się, że to strata czasu, że uczymy się rzeczy kompletnie nieprzydatnych i takich, które w dzisiejszym czasie nie są już nikomu potrzebne. Dla niektórych czymś takim jest pierwsza pomoc. Nikt tego nie zapamiętuje, a nawet jeśli tak to w sytuacjach zagrożenia i tak boimy się tego użyć.

Czy jest to nauka pozbawiona sensu? Otóż wcale nie. Okazuje się, że każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji, w której umiejętność udzielenia pierwszej pomocy będzie niezbędna. Każdy z nas będzie wtedy wystawiony na próbę i będzie musiał jakoś się zachować. Ten, który ukończy kurs pierwszej pomocy z pewnością będzie wiedział co zrobić i będzie wiedział to lepiej niż ktoś, kto takiego kursu nie przeszedł.

Co więc zrobić, gdy nie umiemy udzielać pierwszej pomocy? Czy powinniśmy przejść wobec takiego wydarzenia obojętnie? Otóż nie. Każda reakcja w takiej sytuacji się liczy. Może to być także natychmiastowe wykonanie telefonu na pogotowie. Skoro sami nie umiemy udzielić pierwszej pomocy zadbajmy o to, aby zrobił to ktoś, kto jest kompetentny.

Tym kimś z pewnością będzie lekarz pogotowia lub ratownik medyczny. Kiedy więc widzimy wypadek reagujmy. Zróbmy wszystko, żeby osoba poszkodowana przeżyła i żeby później mogła cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie ma nic ważniejszego od tego.

Z pewnością sami będziemy z siebie dumni, jeśli odpowiednio zareagujemy. Takie odruchy są bardzo ważne.