Pages Menu
Categories Menu
Ratowanie ludzkiego życia

Ratowanie ludzkiego życia

zobacz więcej na temat żółtaczka szczep sie już dziś

Czasem okazuje się, że stajemy przed sytuacją niezwykle problematyczną i stresującą. Mianowicie jesteśmy świadkami tego, że ktoś ulega wypadkowi. Czasem jest to na ulicy, czasem w pracy, a czasem na autostradzie, gdzieś w podróży. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Jak się zachować gdy czasu jest niewiele, a reakcja powinna być nie tylko natychmiastowa, ale i skuteczna? Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc i czy aby na pewno, powinniśmy jej udzielić.

Z jednej strony wydaje się to oczywiste, ale z drugiej, gdy przyjrzymy się temu problemowi bliżej zaczniemy dostrzegać kwestie związane z zagrożeniami. Jakie to zagrożenia? Przede wszystkim takie, że nieumiejętnie udzielona pierwsza pomoc może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Niestety. Okazuje się bowiem, że nie każdy umie to robić, nie każdy zna zasady i nie każdy jest w stanie poradzić sobie w tak stresowej sytuacji.

Jeśli więc nie jesteśmy pewni swoich działań nie róbmy nic, co mogłoby przyczynić się do śmierci osoby poszkodowanej. O wiele lepiej w takiej sytuacji dopilnować, aby pierwsza pomoc została udzielona przez specjalistę, przez lekarza lub sanitariusza czyli przez kogoś, kto z pewnością zrobi to dobrze. Naszym zadaniem więc w takiej sytuacji jest natychmiastowy telefon na pogotowie i zadbanie o to, aby na miejscu wypadku zjawiła się karetka pogotowia oraz wyspecjalizowany personel. To także jest udzielenie pierwszej pomocy, ale poprzez działania nie wprost.