Pages Menu
Categories Menu
Pomoc w nagłych wypadkach.

Pomoc w nagłych wypadkach.

pełen opis żółtaczki znajdziesz w encyklopedii wikipedia i na zoltytydzien.pl

Okazuje się, że udzielenie pierwszej pomocy może być kluczową sprawą w niektórych wypadkach. Czasem od naszej reakcji zależy bardzo dużo i jesteśmy tymi, którzy mają realny wpływ na to, czy osoba poszkodowana przeżyje czy nie. Musimy pamiętać o tym, gdy tylko widzimy wypadek i nie możemy wobec tego pozostać obojętni.

A co jeśli nie wiemy, jak pierwsza pomoc powinna wyglądać? Co jeśli nie są nam znane jej zasady i nie wiemy, jak się zachować w sytuacji zagrożenia, stresu i pośpiechu? Owszem czasem jest tak, że sparaliżuje nas strach. Czasem nie wiemy, jak go zwalczyć i stoimy niemalże wryci w ziemię. Trzeba się jednak przemóc.

Choćby po to, aby zadzwonić na pogotowie. Nawet taka pomoc to pierwsza pomoc. Może nawet lepsza niż masaż serca, niż oddychanie usta usta czy inny rodzaj zachowania.

Bowiem bardzo często jest tak, że wcale nie wiemy, jak pierwsza pomoc powinna wyglądać, tylko nam się wydaje. Często możemy udzielając jej zrobić komuś jeszcze większą krzywdę. Dlatego lepiej być w takiej sytuacji rozważnym i pozostawić los w rękach fachowców.

Szybko wezwane pogotowie to coś, co pomoże poszkodowanemu, a i nam może wyjść na zdrowie. Źle udzielona pierwsza pomoc może prowadzić nawet do śmierci ofiary, a to sprawiłoby, że nie tylko wyciągnięte byłby wobec nas konsekwencje prawne, ale i do końca życia nie bylibyśmy w stanie wybaczyć sobie tego, co zrobiliśmy. Dlatego w sytuacji, kiedy nie czujemy się pewni pozostawmy wszystko lekarzom, oni są wykształceni tak, aby pomagać.