Pages Menu
Categories Menu
Pomoc udzielana zaraz po wypadku

Pomoc udzielana zaraz po wypadku

wczoraj kupiłem Avandia 8 bo chciałem szybciej wyzdrowieć objawy zapalenia watroby

Często od naszej reakcji zależy to, czy osoba, która została poszkodowana w wypadku lub zasłabła, czy też uległa innym obrażeniom przeżyje i będzie się dalej cieszyła dobrym zdrowiem czy wręcz przeciwnie. Okazuje się, że pierwsza pomoc i to, jak zostanie udzielona ma kluczowe znaczenie dla dalszych losów osoby poszkodowanej. Dlatego trzeba naprawdę wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji. Nie można lekceważyć żadnych objawów, wahać się, zwlekać. Kiedy sami nie wiemy, jak udzielić pierwszej pomocy powinniśmy niezwłocznie wezwać karetkę pogotowia. Tylko to jest w stanie uratować życie człowieka, który uległ wypadkowi.

Zazwyczaj nie jest to trudne, bo prawie każdy z nas ma przy sobie telefon komórkowy. Jeśli nawet go nie ma, warto poprosić o wezwanie pogotowia osobę znajdującą się najbliżej. Szybkość reakcji ma tu kluczowe znaczenie. Czasem warto nawet przesadzić, zareagować z nadmierną troską niż odwrotnie. Okazać się może, że sekundy decydują. Oczywiście najbezpieczniej jest samemu udzielić pomocy natychmiast, gdy zajdzie taka konieczność, a zaraz po tym wezwać pogotowie.

Niestety nie każdy odbył kurs pierwszej pomocy i wie, jakie reakcje powinny nastąpić w takiej sytuacji. Dlatego jednak bardzo ważne jest przeszkolenie w tej dziedzinie. Nie lekceważmy tego. Poświęćmy kilka godzin na to, aby nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy. Poprośmy ratownika medycznego lub lekarza o przeszkolenie, zapiszmy się na specjalny kurs. Z pewnością te umiejętności nam się kiedyś przydadzą.