Pages Menu
Categories Menu

Pomoc przy oparzeniach

Corega Neutralny Smak

Pomoc przy oparzeniachPomoc przy oparzeniach, to prawdopodobnie jeden z częstszych rodzajów pomocy, której będziemy udzielali w swoim życiu. W każdym gospodarstwie domowym jest aż nadto okazji do tego by doszło do oparzenia, szczególnie u małych dzieci, które jeszcze nie mają wykształconych odpowiednich nawyków.

Choć oparzenia bardzo rzadko prowadzą do utraty życia i nieczęsto odbijają się na ogólnym stanie zdrowia, to jednak są bardo bolesne, warto więc wiedzieć co można zrobić, aby proces gojenia przebiegał jak najszybciej.

W przypadku oparzeń termicznych, które są najczęstszymi tego typu urazami, należy jak najszybciej schłodzić oparzone miejsce, polewając je obficie chłodną (ale nie przesadnie) wodą przez co najmniej 10 minut.

W trakcie tej czynności należy, w miarę możliwości, usunąć odzież oraz ewentualną biżuterię (zanim opuchlizna nie stanie tu na przeszkodzie).

Następnie należy opatrzyć ranę jałowym opatrunkiem lub specjalnym opatrunkiem schładzającym. Kategorycznie zabrania się zrywania odzieży, która wtopiła się w ranę oraz przekłuwania bąbli z surowicą, smarowania rany maściami, białkiem jajka czy alkoholem.

Bezwzględnie należy udać się do lekarza w przypadku oparzeń bardziej rozległych, jak również miejsc wrażliwych, takich jak twarz czy krocze.

Przy oparzeniu chemicznym metody postępowania są podobne. Tu dodatkowo na wizytę u lekarza najlepiej jest wziąć ze sobą opakowanie substancji chemicznej, która przyczyniła się do oparzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *