Pages Menu
Categories Menu
Pomaganie poszkodowanym

Pomaganie poszkodowanym

Junior Cholinex suplement diety

Okazuje się, ze jedną z najbardziej przydatnych rzeczy w życiu jest kurs pierwszej pomocy. Warto go odbyć i co jakiś czas powtarzać, bowiem można procedury zapomnieć. A warto mieć je, gdzieś z tyłu głowy, warto mieć je w pamięci bo nigdy nie wiemy, kiedy będziemy musieli ich użyć. Okazuje się bowiem, że zupełnie nieoczekiwanie możemy być świadkiem wypadku. Wszędzie: w autobusie, tramwaju, na autostradzie, w pracy, czy restauracji, a nawet w sklepie.

Możemy też być zmuszeni udzielić pomocy komuś bliskiemu w naszym własnym domu. Dlatego warto wiedzieć jak. Warto zachować zimną krew w takiej sytuacji i wiedzieć co dokładnie mamy zrobić – krok po kroku. Dlatego tak ważne jest, kto nas przeszkoli i ile czasu taki kurs nam zajmie. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o ludzkie życie, a wiec postarajmy się przejść go jak najbardziej dokładnie.

Zdarza się i tak, że jesteśmy świadkami wypadku, ale nie wiemy na czym polega pierwsza pomoc i jak się powinno w jej ramach postępować. Wtedy nie próbujmy szarżować. Nie róbmy nic oprócz natychmiastowego zadzwonienia na pogotowie. Tylko to bowiem może uratować poszkodowaną osobę. Im nasza reakcja szybsza, tym lepiej.

Pamiętajmy, że tutaj potrzebny jest specjalista. Najgorsze co możemy zrobić, gdy jesteśmy świadkami wypadku to nie zareagować. Dlatego nawet gdy nie udzielimy pierwszej pomocy sami, a natychmiast zadzwonimy na pogotowie to i tak liczy się to, jako pierwsza pomoc. Jest to ważny, dojrzały i ludzki gest. I dlatego pamiętajmy o tym zawsze.