Pages Menu
Categories Menu
Pomagajmy, gdy jesteśmy komuś potrzebni

Pomagajmy, gdy jesteśmy komuś potrzebni

Gdy byliśmy świadkami wypadku zróbmy wszystko żeby osobie poszkodowanej pomóc. Bowiem bardzo często jest tak, że od naszej reakcji zależy to, czy ktoś przeżyje czy nie. Pewnie nie raz widzieliśmy taką sytuację gdzieś na filmach. Sytuację, w której dobrze i na czas udzielona pierwsza pomoc uratowała życie.

Tak, miejmy w głowie takie przykłady zawsze gdy widzimy wypadek. Nie oszukujmy się, wypadki mimo wszystko nie zdarzają się tak często. Nie jesteśmy świadkami katastrof, zasłabnięć, topienia się czy zawałów serca aż tak często. Ale to wcale nie oznacza, że nie powinniśmy być na tę okoliczność przygotowani.

Warto odbyć kurs pierwszej pomocy. Będziemy spokojniejsi, że wiemy co zrobić i kiedy jeśli taka sytuacja przy nas się zadzieje. Zazwyczaj kurs pierwszej pomocy przechodzimy jeszcze w liceum. Wtedy dokładnie uczeni jesteśmy, jak reagować, jak rozpoznawać pewne objawy i co robić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji.

Często jednak zapominamy przyswojoną wtedy wiedzę. Dlatego warto taki kurs powtórzyć jeszcze gdy jesteśmy starsi. Dobrym do tego momentem jest choćby kurs BHP, który jest obowiązkowy, gdy zaczynamy pracę. Wtedy dowiadujemy się bardziej szczegółowo na czym pierwsza pomoc polega i jak jej udzielać.

Naprawdę warto jest być uzbrojonym w tego typu wiedzę. Nigdy nie wiemy co się wydarzy, świadkiem, jakich wydarzeń będziemy dlatego taka wiedza jest niezwykle przydatna. Może się okazać, że uratowaliśmy komuś życie, a z tym się niczego nie da porównać.