Pages Menu
Categories Menu
Polskie organizacje promujące pierwszą pomoc

Polskie organizacje promujące pierwszą pomoc

Niquitin Przezroczysty - plastry nikotynowe pomogą ci rzucić palenie w szybkim tempie

Promowaniem pierwszej pomocy zajmuje się nie tylko Polski Czerwony Krzyż, ale też cały szereg różnych organizacji. Przedstawię tu niektóre z nich.

Harcerska Szkoła Ratownicza ZHP organizuje kursy i szkolenia, które mają za zadanie przygotować harcerzy do udzielenia pierwszej pomocy jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Raz w roku Harcerska Szkoła Ratownicza organizuje również zawody w ratownictwie medycznym.

Co ciekawe w ramach Harcerskiej Szkoły ratowniczej istnieją tzw. HGR-y – Harcerskie Grupy Ratownicze, które współpracują z pogotowiem ratunkowym. Z kolei mniej sformalizowane grupy harcerzy wyszkolonych w ramach Harcerskiej Szkoły Ratownictwa uczestniczą w zabezpieczaniu imprez masowych.

Joannici Dzieło Pomocy, to z kolei polski oddział europejskiej organizacji humanitarnej, który – poza promocją i szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy – zajmuje się m.in. prywatnym transportem sanitarnym oraz wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego. Organizacja może również zabezpieczać medycznie wszelkie imprezy.

Do promocji pierwszej pomocy powołano też bardzo wiele innych organizacji i z pewnością każdy zainteresowany uczestnictwem lub wsparciem takowej znajdzie odpowiednią dla siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *