Pages Menu
Categories Menu
Kursy pierwszej pomocy – potrzebne czy nie

Kursy pierwszej pomocy – potrzebne czy nie

sprawdź nasz nowy prdukt jakim jest Avodart w pudełku

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada telefon komórkowy. Nawet jeśli nie jest to szybko może znaleźć kogoś, kto go ma. Kiedy więc jesteśmy świadkami wypadku szybko możemy zadzwonić po specjalistę i pomoc poszkodowanemu. Oznaczałoby to, że taka umiejętność, jak udzielanie pierwszej pomocy, jest nam kompletnie niepotrzebna. Czy aby na pewno? Czy aby nie jest tak, że kurs pierwszej pomocy jest jednak czymś ważnym? Otóż okazuje się, że okazuje się, iż mimo dostępności telefonów komórkowych i tego, że można z nich zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i wezwać pomoc do osoby chorej to okazuje się jednak, że może być za późno.

Tak, zdecydowanie czasem od naszej reakcji zależy to, czy osoba, która ucierpiała w wypadku przeżyje. Przecież karetka może stanąć w korku, może się okazać, że czekamy za długo. Czasem minuty się liczą. Minuty i nasze umiejętności. Dlatego warto przejść kurs pierwszej pomocy.

Warto także powtarzać taki kurs kilka razy w życiu. Dlaczego? Otóż, jak każda umiejętność, także pierwsza pomoc może się zatrzeć w naszej pamięci. Warto sobie te zasady raz na kilka lat odświeżyć. Pewnie większość z nas przeszła taki kurs na zajęciach z przysposobienia obronnego w liceum, ale to nie oznacza, że dziś byłaby w stanie takiej pomocy udzielić. Dlatego ugruntowanie tej wiedzy, gdy już jesteśmy starsi jest z pewnością ważnym elementem naszego życia i naszej edukacji w zakresie pomagania innym ludziom.

Im szybciej sobie to przypomnimy, tym lepiej.