Pages Menu
Categories Menu
Akcesoria pomocne w pierwszej pomocy

Akcesoria pomocne w pierwszej pomocy

requip modutab 8mg

Wbrew pozorom nie każdą rzecz potrzebną w trakcie udzielania pierwszej pomocy znajdziemy w podręcznej, nawet bardzo dobrze wyposażonej apteczce. Istnieje szereg przedmiotów, które co prawda nie zawsze są przeznaczone stricte do udzielenia pierwszej pomocy, mogą się jednak okazać w niej bardzo przydatne.

I tak na przykład wychodząc ze słusznego założenia, że nie sposób udzielić pierwszej pomocy osobie, do której nie można się dostać, na okoliczność wypadku samochodowego opracowano specjalny młotek, za pomocą którego można w prosty sposób wybić szybę, gdy nie można w inny sposób dostać się do samochodu.

W wypadkach samochodowych przydatnym gadżetem są również specjalne nożyczki do cięcia pasów, których czasem nie sposób wypiąć w zwykły sposób. Co ciekawe powstały również nożyczki zaopatrzone od razu w wymieniony powyżej młotek do rozbijania szyb.

Jeśli akurat nie dysponujemy młotkiem do wybijania szyb, to prawie na pewno mamy na wyposażeniu samochodowym gaśnicę (a przynajmniej mieć powinniśmy). Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności (która sprowadza się do zadbania, aby nasza ręka trzymająca gaśnicę zatrzymała się na słupku karoserii, a nie wpadła do środka razem z gaśnicą) z powodzeniem można w nietrudny sposób dostać się do samochodu. Trzeba oczywiście przy tym zachować ostrożność i wybijać szybę tak, aby nie zranić siedzących w samochodzie osób – dlatego lepiej jest np. wybić szybę za osobą potrzebującą pomocy.

Innym gadżetem, który może okazać się bardzo przydatny przy udzielaniu pierwszej pomocy, jest brelok do kluczy ze specjalnym schowkiem na jednorazowe lateksowe rękawiczki. W ten sposób można być przygotowanym do udzielenia pomocy dosłownie każdym miejscu bez obawy o ewentualne zakażenie bardziej lub mniej poważnymi chorobami układu krwionośnego.

Jak widać na apteczce pierwszej pomocy nie kończy się zestaw potrzebnych do udzielenia pomocy przedmiotów. Ich lista jest potencjalnie bardzo długa, a głównym jej ograniczeniem jest ludzka pomysłowość, tam bowiem, gdzie nie mamy potrzebnego sprzętu często, można taki naprędce zaimprowizować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *